Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

III Konferencja o Cyberprzestępczości i Cyberbezpieczeństwie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Szanowni Państwo!

18 i 19 marca na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się III konferencja o cyberprzestępczości i cyberbezpieczeństwie z udziałem najlepszy prawników, specjalistów branży IT zajmujących się bezpieczeństwem oraz przedstawicieli agend rządowych. Jest to jedno z największych w Polsce spotkań prawników z informatykami, którzy rozmawiają o cyberbezpieczeństwie. Organizatorem spotkania jest Studenckie Koło Naukowe Prawa Nowych Technologii, którego Opiekunem jest prof. dr hab. Andrzej Adamski - wybitny znawca przedmiotowej tematyki.

Honorowy Patronat nad naszą konferencją objął Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych - Pan dr Rafał W. Wiewiórowski - który osobiście wygłosi prelekcję zatytułowaną „Nieuprawnione udostępnienie danych osobowych w świecie smartfonów i innych urządzeń mobilnych”.

Patronem Honorowym wydarzenia jest również Minister Sprawiedliwości Jarosław Gowin.

Do 4 marca studenci zainteresowani wzięciem udziału w konfernecji w charakterze prelegentów mogą zgłaszać propozycje swoich referatów, które będzie można wygłosić podczas drugiego dnia konferencji. Szczegóły na temat wymogów zwiazanych z referatami znajdują się tutaj.

Konferencja jest kierowana w szczególności do przedsiębiorców, instytucji i agend rządowych - wszystkich tych podmiotów, które coraz częściej swoją działalność prowadzą za pośrednictwem internetu. Jeśli są Państwo zainteresowani pogłębieniem swojej wiedzy na temat bezpieczeństwa, najnowszych standardów i systemów związanych z dbałością o cyberbezpieczeństwo nie tylko własne, to uprzejmie zapraszamy! Będziemy szukać odpowiedzi na pytania dotyczące prawnych granic działalności w internecie, stosowania nowoczesnych rozwiązań w celach niekoniecznie zgodnych z prawem przez pracodawców, najnowszych trendach panujących wśród cyberprzestępców oraz metodach zwalczania i unikania zagrożeń czyhających w sieci. Zaplanowane wystąpienia to między innymi:

 • Należyta staranność w cyberprzestrzeni (dr Joanna Kulesza z Uniwersytetu Łódzkiego)
 • Botnet a prawo karne (prof. dr hab. Andrzej Adamski z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika)
 • Wszystko co chcielibyście wiedzieć o botnecie, a baliście się zapytać (Mirosław Maj z Fundacji Bezpieczna Cyberprzestrzeń)
 • Dozwolone granice kontratypu kontroli pracownika przez pracodawcę przy zastosowaniu nowoczesnych technik inwigilacji (apl. adw. Grzegorz Grupa z Kancelarii Adwokackiej Henclewski & Wyjatek)
 • Atak i co dalej? – zarządzanie incydentem zgodnie z ISO27035 (p. Przemysław Krejza ze Stowarzyszenia Instytut Informatyki Śledczej)
 • Jak pracują hackerzy? Praktyczny pokaz ataku „wykradania” informacji przez internet. (p. Piotr Konieczny z Niebezpiecznik.pl)

 • W związku z pierszym panelem konfernecji dotyczacym botnetów ogłaszamy konkurs! Dla osoby, która do 28 lutego przyśle na adres mailowy atakisieciowe@stud.umk.pl najciekawsze pytanie na temat botnetu wygra Kopernika na USB o pojemności 4GB widocznego obok! Jeśli więc mąci Wam w głowach tematyka botnetów, nie rozumiecie do końca mechanizmów związanych z ich działaniem albo ciekawią Was jakieś szczególne aspekty prawne związane z botnetami, odpowiedzialnością za bycie właścicielem komputera-zombie lub czymkolwiek innym - ten konkurs jest dla Was! Na najciekawsze pytania odpowiedzi usłyszycie na konferencji!

  Szczegółowy program oraz abstrakty wystąpień prelegentów dostępne są na stronie www.atakisieciowe.umk.pl

  Uwaga! Konferencja ma charakter zamknięty i aby wziąć w niej udział należy uprzednio się zarejestrować za pośrednictwem w/w strony www.

  Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: poniedziałek, 18 marzec 2013
  • Miejsce wydarzenia: Toruń
  K2_READED 3179 razy
  Reklama:
  Najnowsze