Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
niedziela, 18 grudzień 2011 21:34

Jak czytać ogłoszenia?

Napisał
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
© palabra - fotolia.com © palabra - fotolia.com

Jest kilka sposobów, dzięki którym możemy rozpoznać czy oferta jest poważna i czy nie narazi nas na niepotrzebną stratę czasu. Dobre ogłoszenie zamieszczone jest w wiarygodnym i sprawdzonym źródle (znane tytuły prasowe, portale pracy itp.). Precyzyjnie określone są wymagania od kandydata, dokładny opis obowiązków, korzyści, jakie wynikają z podjęcia pracy. Unikajmy darmowych tablic ogłoszeniowych, anonsów niewiadomego pochodzenia, lakonicznych informacji, braku wymagań i określonych obowiązków, ogłoszeń z podaną tylko pensją, szczególnie z określeniami typu „łatwo zarobisz”, „ogromne zyski” itp.

 

Czytając ogłoszenia o pracy zastanawiamy się czy warto na nie odpowiadać, czy jesteśmy odpowiednią osobą na dane stanowisko. Aby ułatwić wam decyzję, przygotowaliśmy kilka porad jak czytać ogłoszenia o pracę.

 

Zobacz, kto jest autorem ogłoszenia. Czy proces rekrutacji odbywa się przy udziale agencji doradztwa personalnego, czy też bezpośrednio w danej firmie. Postaraj się zdobyć jak najwięcej informacji o firmie: ile osób zatrudnia, jak długo istnieje, czy ma swoje oddziały w innych miejscowościach lub państwach, czym dokładnie się zajmuje. Jeśli ktoś z twoich znajomych pracuje w tej firmie, zapytaj o warunki pracy, atmosferę, perspektywy rozwoju itd. Im więcej informacji zdobędziesz tym, łatwiej podejmiesz decyzję czy jest to firma odpowiednia dla ciebie. Niewątpliwie informacje wcześniej zdobyte pomogą ci w rozmowie kwalifikacyjnej, gdyż pracodawcy często pytają kandydata co wie na temat firmy, w której zamierza pracować.

 

Dokładnie przeanalizuj nazwę stanowiska i zakres obowiązków, które będą należały do osoby zatrudnionej. Zastanów się, czy odpowiada to twoim oczekiwaniom, aspiracjom i planom zawodowym.

 

Zwróć uwagę na wymagania wobec kandydata. Przeanalizuj dokładnie wszystkie wymagane cechy – które z nich posiadasz? Jakim doświadczeniem możesz je poprzeć?

 

Jeśli jesteś pewien, że spełniasz wszystkie konieczne wymagania, możesz odpowiedzieć na ofertę.

Dokładnie przyjrzyj się formie w jakiej masz wysłać dokumenty aplikacyjne oraz do kiedy jest termin nadsyłania aplikacji. Pamiętaj, jeżeli wysyłasz dokumenty aplikacyjne w formie elektronicznej, zwróć uwagę na nazwę swojego adresu e-mail. Musi on być profesjonalny. Powinien brzmieć poważnie i być neutralny. Osoby odpowiadające za rekrutację w firmach, zwracają uwagę na to, jak brzmi nazwa adresu e-mail, z którego otrzymały aplikację. Ponadto, zaznacz w przesłanej wiadomości nazwę stanowiska na jakie się ubiegasz oraz zobacz kto jest osobą kontaktową . Przestrzegaj wyznaczonej formy i terminu.

 

Czytany 1787 razy
Reklama:
Najnowsze