Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 

III Ogólnopolska Konferencja Naukowa Prawa Pacjenta "Prawa pacjenta a wykonywanie zawodów medycznych"

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Koło Naukowe Prawa Medycznego i Farmaceutycznego "Pro Humanae Vitae" działające przy Wydziale Prawa Uniwersytetu w Białymstoku serdecznie zaprasza na odbywającą się 11 kwietnia na auli Wydziału Prawa UwB III Ogólnopolską Konferencję Prawa Pacjenta pod tytułem "Prawa pacjenta a wykonywanie zawodów medycznych". W tegorocznej edycji postanowiliśmy pochylić się nad problematyką poruszania się w regulacjach zawodów medycznych oraz ich oddziaływania na przestrzeganie i wykonywanie praw pacjentów. W dalszym ciągu istnieją bowiem zawody medyczne, które nie posiadają uregulowanych statusów zawodowych, bądź posiadają je od niedawna. Jest to tematyka, z którą zarówno pacjenci jak i pracownicy służby zdrowia stykają się na co dzień.

Przewidujemy organizację konferencji w trzech panelach:
• Panel „Zawody medyczne jako zawody zaufania publicznego”
• Panel „Prawa pacjenta a wykonywanie zawodów medycznych”,
• Panel „Szczegółowe zagadnienia dotyczące przestrzegania praw pacjenta przez osoby wykonujące zawody medyczne”

Wyrażamy przekonanie, iż taka organizacja dyskursu pozwoli na jak najpełniejsze omówienie kwestii merytorycznych, zaadresowanie i zaproponowanie rozwiązań problemów oraz wymianę poglądów i wniosków. Wspólnie stwórzmy pole do akademickiej debaty, która umożliwi uczestnikom wymianę myśli i spostrzeżeń, jak również pozwoli na integrację oraz spędzenie czasu w gronie studencko - naukowym.

Ze względu na tematykę konferencji, do udziału w obradach zapraszamy przedstawicieli środowisk prawniczych, jak i medycznych. May nadzieję, iż wezmą w niej udział również studenci medycyny i kierunków pokrewnych, lekarze oraz przedstawiciele zawodów prawniczych, którzy na co dzień stykają się z problemami związanymi z prawami pacjenta.

Dodatkowe informacje

  • Data wydarzenia: środa, 11 kwiecień 2018
  • Miejsce wydarzenia: Białystok
K2_READED 1417 razy
Reklama:
Najnowsze