Używamy plików Cookies dla zapewnienia poprawnego działania strony. Zgodnie z prawem, musimy zapytać Cię o zgodę. Proszę, zaakceptuj pliki Cookies i pozwól tej stronie działać poprawnie.
Korzystając z naszej strony akceptujesz zasady Polityki Prywatności.

Wyszukaj na naszej stronie

 
 
Administrator

Administrator

Warsaw-Beijing Forum, flagowy projekt Koła Naukowego Prawa i Gospodarki Chin Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, zorganizuje w maju interdyscyplinarną, międzynarodową konferencję naukową “Infinite Dimensions - International Innovation Summit”. Zaplanowane na 21 i 22 maja wydarzenie zgromadzi ekspertów – teoretyków i praktyków – z dziedziny szeroko rozumianych innowacji, prawa, technologii i biznesu.

Chiny wraz z Unią Europejską są najszybciej rozwijającymi się światowymi liderami innowacji, którzy czerpią wzajemnie od siebie siłę i inspirację. Podejmują działania technologiczne na wysokim poziomie, w tym w sferze cyfrowej, co pozwala łączyć się ponad granicami i generować nowatorskie rozwiązania. Szczególnie ostatnie lata przyniosły wiele zmian, ale innowacyjne myślenie i technologia pomogły nam odnaleźć się w nowej rzeczywistości. Wyszliśmy z tego silniejsi, bogatsi w doświadczenia i nowe pomysły na rozwiązywanie pojawiających się problemów. Ponieważ napędzają nas innowacje.

Warsaw-Beijing Forum docenia wartość postępu. Już w ramach pierwszych miesięcy 8. edycji Forum zdołało zorganizować wiele wydarzeń merytorycznych z udziałem ekspertów i praktyków z renomowanych kancelarii prawniczych czy wyspecjalizowanych przedsiębiorstw. Edycję otworzył otwarty wykład kierownika Huawei Polska ds. rozwiązań 5G, który przedstawił zagadnienie stanu wdrożenia tej innowacyjnej technologii wraz z jej możliwościami i ewentualnymi zagrożeniami. Następnie, dzięki współpracy z Guanghua School of Management w Pekinie oraz włoską firmą PlusValue, w ramach Forum odbyły się warsztaty z dziedziny rynku finansowego i FinTech. Wraz z początkiem roku akademickiego zorganizowano natomiast wydarzenia, których celem było przybliżenie odbiorców do szerokich możliwości rozwoju kariery naukowej i profesjonalnej, jakie jest w stanie zaoferować przepełniona innowacjami i wciąż rozwijająca się przestrzeń kooperacji między Polską i Unią Europejską a Chinami.

W ramach uwieńczenia 8. edycji odbywającej się pod hasłem Driven by innovation, organizatorzy i członkowie Warsaw-Beijing Forum zdecydowali się zaś zorganizować konferencję “Infinite Dimensions - International Innovation Summit” jako przestrzeń do wymiany idei dotyczących wszelkich obliczy innowacji oraz tym samym przybliżyć wszystkich zainteresowanych do zmian, które nieustannie dzieją się wokół nas.

Na konferencji poruszone zostaną w szczególności tematy związane z kryptowalutami, NFT, wyścigiem kosmicznym, innowacjami w sposobach płatności, bezpieczeństwem międzynarodowym, elektromobilnością, wpływem chińskich inwestycji w Europie, nowoczesnymi miastami i technologicznymi innowacjami.

W ramach wydarzenia przewidziane są panele eksperckie z udziałem polskich i zagranicznych przedstawicieli świata nauki i biznesu oraz tzw. panele studenckie. Do aktywnego i biernego udziału w konferencji zaproszeni są w szczególności studenci, doktoranci, badacze oraz wszyscy zainteresowani tematyką innowacyjności.

Więcej informacji o konferencji oraz warunkach uczestnictwa, a także formularze zgłoszeniowe znaleźć można na dedykowanej stronie internetowej: http://warsaw-beijing.gridaly.com. Wydarzenie posiada również stronę na Facebooku: https://fb.me/e/36CtwDiwC

środa, 21 kwiecień 2021 08:39

Prawo Sport Finanse 2021

W dniach 23 i 24 kwietnia 2021 r. w formule online odbędzie się VIII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo Sport Finanse 2021”. Jej organizatorami są Stowarzyszenie Prawa Sportowego „Ius et Sport” i działające przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego Koło Naukowe Prawa Sportowego „Ius et Sport”.

Na przestrzeni lat konferencja zyskała rangę największego i najbardziej prestiżowego wydarzenia o tematyce prawa sportowego w Polsce. Corocznie w Warszawie dochodziło do spotkania znamienitych ekspertów zajmujących się w swojej codziennej praktyce szeroko rozumianym rynkiem sportowym. Ze względu na pandemię koronawirusa tegoroczna edycja konferencji odbędzie się w formie zdalnej.

Wśród gości konferencji „Prawo Sport Finanse” w ubiegłych latach znaleźli się między innymi Marcin Animucki (prezes Ekstraklasa S.A.), dr Mateusz Dróżdż (były prezes KGHM Zagłębia Lubin) czy Tomasz Pasieczny (skaut Arsenalu Londyn). W tym czasie poruszone zostały istotne zagadnienia dotyczące na przykład prawnych aspektów działalności branży hazardowych czy problemu dopingu w sporcie.

Organizatorzy konferencji zapowiadają, że wydarzenie, pomimo zdalnej formy jego organizacji, będzie stało na najwyższym poziomie merytorycznym. Konferencja odbywać się będzie przez dwa dni i w jej czasie udział wezmą eksperci, naukowcy i studenci.

Pierwszego dnia VIII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Prawo Sport Finanse 2021” udział w dyskusji wezmą wykwalifikowani eksperci. W trakcie każdego z bloków zaproszeni goście wraz z wyznaczonym moderatorem podejmą problematykę omawianego zagadnienia.

Harmonogram został podzielony na pięć paneli tematycznych:

  • Nowelizacja przepisów regulujących działalność pośredników transakcyjnych
  • Finansowanie sportu przez spółki Skarbu Państwa
  • Wpływ pandemii koronawirusa na sytuację prawną w świecie sportu
  • Realia funkcjonowania polskiego rynku praw telewizyjnych w sporcie
  • Rewolucja w FIFA RSTP - czas na prawa kobiet w świecie piłki nożnej (panel w języku angielskim)

Nie zabraknie ekspertów rynku sportowego z całej Polski. Udział w konferencji potwierdzili między innymi Krzysztof Rozpara (Fame MMA), Marcin Animucki (Ekstraklasa S.A.), Paweł Papaj (Łomża Vive Kielce), dr Jakub Laskowski (Legia Warszawa) i Krzysztof Świergiel (Eleven Sports).

Po raz pierwszy w historii podczas konferencji dojdzie do dyskusji w języku angielskim (panel nr 5). O prawach kobiet w piłce nożnej wypowiedzą się między innymi Deirdre McCarthy (Centrefield Law) i Alexandra Gomez Bruinewoud (FIFPro).

Drugiego dnia spotkamy się w gronie akademickim - zrzeszającym studentów i doktorantów z całej Polski. Wystąpi kilkunastu prelegentów, z czego ponad połowa spoza Uniwersytetu Warszawskiego.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny i dostępny dla każdego. Więcej informacji, w tym szczegółowy harmonogram wydarzenia, dostępne są w mediach społecznościowych Koła Naukowego Prawa Sportowego „Ius et Sport”.

Anna Łabuzińska, Adam Rzepa i Anna Wojtuń to zwycięzcy III edycji konkursu TAX EVEREST, czyli AKADEMICKICH MISTRZOSTW POLSKI W PISANIU PRAC MAGISTERSKICH Z ZAKRESU PRAWA PODATKOWEGO, którego pomysłodawcami oraz organizatorami są MDDP, Ośrodek Studiów Fiskalnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Katedra Prawa Finansów Publicznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Celem konkursu jest wyróżnianie najlepszych prac magisterskich z zakresu prawa podatkowego. Pomimo pandemii i trudnej sytuacji piszących  prace magisterskie, do III edycji konkursu Tax Everest nadesłano rekordową liczbę zgłoszeń.

„Stworzyliśmy wspólnie konkurs Tax Everest dla ludzi, którzy chcą związać swoją karierę zawodową z podatkami,   którzy napisali pracę magisterską, obronili ją na piątkę i są już gotowi do odważnego podejmowania wyzwań w tej szczególnie trudnej i nieustająco komplikującej się ale także intelektualnie fascynującej dziedzinie prawa”mówi o konkursie Tomasz Michalik, doradca podatkowy i partner w MDDP.

Poziom w tegorocznej edycji nie tylko był wysoki, ale także wyrównany.

„Każda praca została zanonimizowana i na każdym etapie była oceniona pod względem poprawności merytorycznej, innowacyjności wyboru tematu i jego ujęcia, struktury pracy, wykorzystania źródeł i poprawności formalnej pracy niezależnie przez dwóch jurorów. Na tej podstawie, spośród wszystkich zgłoszeń, jury, pod przewodnictwem prof. dr hab. Bogumiła Brzezińskiego dr h.c., po raz pierwszy zdecydowało o tym, aby do finału konkursu trafiło aż 20 prac. Finaliści reprezentowali najważniejsze ośrodki akademicki prawa podatkowego z całej Polski.” - powiedział prof. UMK dr hab. Wojciech Morawski, kierownik Katedry Prawa Finansów Publicznych UMK.


Finał konkursu, tradycyjnie odbył się podczas jednej z najważniejszych konferencji poświęconych orzecznictwu w sprawach podatkowych - TORUŃSKIEGO PRZEGLĄDU ORZECZNICTWA PODATKOWEGO, choć inaczej niż w latach ubiegłych - w całości w wersji online.

Zwycięzcami (ex aequo) III edycji konkursu Tax Everest zostali:

1 miejsce: mgr Anna Łabuzińska (Uniwersytet Łódzki), promotor dr hab. Adam Mariański, prof. UŁ, praca pt. „Sankcje w polskim prawie podatkowym”

1 miejsce: mgr Adam Rzepa (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), promotor prof. dr hab. Andrzej Gomułowicz, praca pt. „Exit tax. Podatek od dochodów
z niezrealizowanych zysków”

1 miejsce: mgr Anna Wojtuń (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu), promotor prof. dr hab. Marek Kalinowski, praca pt. „Causa impositionis we włoskiej nauce prawa podatkowego”

Wszystkie trzy zwycięskie prace w drugim etapie otrzymały identyczną sumę punktów, będącą średnią liczby punktów przyznanych dla danej pracy niezależnie przez każdego członka jury.  .

Zgłoszone pracę zostały ocenione przez grono jury składającego się z wybitnych przedstawicieli środowiska podatkowego w Polsce: 

- Prof. dr hab. Bogumił Brzeziński dr h.c. – wieloletni były Kierownik Katedry Prawa Finansów Publicznych Wydziału Prawa i Administracji UMK w Toruniu oraz były Kierownik Zakładu Prawa Finansowego Uniwersytetu Jagiellońskiego, 

- Adam Bącal – sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego, były Przewodniczący Wydziału I Izby Finansowej, 

- Dr hab. Dominik Mączyński – profesor Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Poznaniu, 

- Dr Jowita Pustuł – radca prawny i doradca podatkowy, adiunkt w Zakładzie Prawa Finansowego Uniwersytetu Jagiellońskiego, 

- Dr Adam Zdunek – Naczelnik Urzędu Skarbowego w Łęcznej 

- Dr Agnieszka Franczak – adiunkt w Instytucie Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego
w Krakowie 

- Alicja Sarna – Partner MDDP i doradca podatkowy, Szefowa Zespołu Postępowań Podatkowych, Jest cenionym wykładowcą m.in. na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika
i Akademii Leona Koźmińskiego, 

- Tomasz Michalik – Partner MDDP i doradca podatkowy, uznawany za najwybitniejszego specjalistę w zakresie podatku VAT na polskim rynku (Chamber’s Global, International Tax Review oraz The European Legal 500). 

Gdy tylko znów będzie można bezpiecznie podróżować, na zwycięzców konkursu czeka fantastyczna nagroda - wycieczka do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, której fundatorem jest MDDP. Patronem oraz fundatorem nagród rzeczowych jest  wydawnictwo Wolters Kluwer Polska.

Partnerami konkursu są: miesięcznik Przegląd Podatkowy, Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland oraz portal studentprawa.pl.

Więcej informacji o konkursie Tax Everest: https://taxeverest.pl/.

29 marca 2021 roku odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa “Prawo, sport, medycyna”. Zostanie przeprowadzona przez Koło Naukowe Prawa Sportowego UMCS w formie online, na platformie Microsoft Teams. Konferencja będzie podzielona na panele. Podczas pierwszego z nich wystąpią zaproszeni eksperci, m.in. dr Michał Rynkowski (dyrektor POLADA), który poruszy temat leków na astmę w świetle przepisów antydopingowych. Pozostałe panele zostaną poświęcone wystąpieniom studentów oraz doktorantów z różnych ośrodków akademickich w kraju. Dzięki jednemu z patronów Konferencji, jakim jest “Czas Prawnika”, prelegenci otrzymają możliwość publikacji pokonferencyjnej!

Prawo, sport i medycyna pozornie stanowią zagadnienia niezwiązane ze sobą, jednak w praktyce często się ze sobą stykają. Konferencja ma na celu przybliżenie tej rzeczywistości, dając możliwość prelegentom zaprezentowania najciekawszych aspektów, a słuchaczom - zapoznania się ze zdaniem ekspertów i zadawanie pytań.

Udział w Konferencji jest bezpłatny, a do 16 marca 2021 r. trwa nabór abstraktów.

Link do zapisów:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSf5mfWYHaW1rjbEm5y4C_iQKftxforRgsaQSg4HtdnNieoVnw/viewform

Link do wydarzenia na Facebook’u:

https://fb.me/e/40m4QcbFo

W dniach 2 i 3 kwietnia 2020 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się VII Ogólnopolska Konferencja Naukowa „Prawo Sport Finanse 2020”. Jej organizatorami są Koło Naukowe Prawa Sportowego „Ius et Sport” i Stowarzyszenie Prawa Sportowego „Ius et Sport”.

Na przestrzeni lat konferencja zyskała rangę największego i najbardziej prestiżowego wydarzenia o tematyce prawa sportowego w Polsce. Co roku w Warszawie spotykają się znamienici eksperci zajmujący się w swojej codziennej praktyce szeroko rozumianym rynkiem sportowym. Naszym głównem celem jest stanowienie przestrzeni dla merytorycznej i rzetelnej debaty na tematy koncentrujące się wokół sportu amatorskiego i zawodowego.

Wśród gości konferencji „Prawo Sport Finanse” w ubiegłych latach znaleźli się między innymi Marcin Animucki (prezes Ekstraklasa S.A.), dr Mateusz Dróżdż (były prezes KGHM Zagłębia Lubin) czy Tomasz Pasieczny (skaut Arsenalu Londyn). W tym czasie poruszone zostały istotne zagadnienia dotyczące na przykład prawnych aspektów działalności branży hazardowych czy problemu dopingu w sporcie.

Już teraz możemy zapowiedzieć, że „Ius et Sport” nie spoczęło na laurach i podczas nadchodzącej edycji zobaczymy najciekawszy harmonogram w historii. Konferencja nabierze również nową, innowacyjną formułę.

Pierwszego dnia spotkamy się w gronie akademickim, zrzeszającym studentów i doktorantów z całej Polski. Swój abstrakt zgłosić będzie mógł każdy, natomiast do czynnego udziału w konferencji zakwalifikowani zostaną najlepsi. Wystąpi piętnastu prelegentów, z czego ponad połowa spoza Uniwersytetu Warszawskiego. Całość połączono z I Ogólnopolskim Zjazdem Kół Naukowych Prawa Sportowego, co stanowi szansę na bliższe poznanie środowiska prawno-sportowego.

Drugiego dnia VII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Prawo Sport Finanse 2020” udział w dyskusji wezmą wykwalifikowani eksperci. Harmonogram został podzielony na cztery panele, które dotyczyć będą między innymi prawnych aspektów zarządzania ruchem sportowym czy finansowania sportu i kierunków jego rozwoju. W trakcie każdego z bloków zaproszeni goście wraz z wyznaczonym moderatorem podejmą problematykę omawianego zagadnienia.

Nie zabraknie ekspertów rynku sportowego z całej Polski. Udział w konferencji potwierdzili już między innymi dr Jakub Laskowski (Legia Warszawa), Euzebiusz Smolarek (Polski Związek Piłkarzy), prof. UW dr hab. Andrzej Wach (Polski Związek Piłki Nożnej) i Hubert Radke (Związek Koszykarzy). To jednak tylko niektórzy z wielu prelegentów i moderatorów. Nazwiska pozostałych uczestników będą ogłaszane sukcesywnie.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny i dostępny dla każdego. Więcej informacji, w tym szczegółowy harmonogram wydarzenia i zasady przyjmowania abstraktów, ogłaszane będą na mediach społecznościowych Koła Naukowego Prawa Sportowego „Ius et Sport”.

Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli: Prezydent m.st. Warszawy, Rafał Trzaskowski; minister sportu, Danuta Dmowska-Andrzejuk; Polski Komitet Olimpijski.

Szanowni Państwo,

w imieniu organizatorów pragnę zaprosić Państwa na Ogólnopolską Konferencję Naukową 'Prawo w dobie cyfryzacji 2020'. Jest to już dziesiąta edycja konferencji poświęconej cyberbezpieczeństwu, cyberprzestępczości, ochronie danych osobowych i własności intelektualnej. Konferencja odbędzie się w dniach 24-25 marca 2020 r. (wtorek, środa) na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Składa się ona z pięciu bloków tematycznych:

1. Sztuczna inteligencja i algorytmy – zagadnienia prawne i techniczne,
2. Bezpieczeństwo bankowości elektronicznej,
3. Przetwarzanie danych osobowych w chmurze (cloud computing),
4. Ewolucja cyberprzestępczości w ciągu ostatniej dekady,
5. Inteligentne kontrakty (smart contracts).

Jesteśmy przekonani, że wydarzenie po raz kolejny zgromadzi studentów i doktorantów, prawników, praktyków z branży IT, a także wszystkich miłośników dynamicznie rozwijającej się dziedziny prawa nowych technologii. Podczas ostatniej edycji mieliśmy przyjemność gościć w roli prelegentów m.in. przedstawicieli Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Prokuratur Okręgowych w Bydgoszczy i Toruniu oraz Instytutu Kościuszki, jak również studentów i doktorantów z dwunastu polskich szkół wyższych.

Wszystkie informacje o konferencji znajdą Państwo na stronie: www.prawo-cyfryzacja.umk.pl oraz na naszej stronie na Facebooku: www.facebook.com/SKNPNT/

Ewentualne pytania związane z konferencją prosimy kierować na adres: nowetechnologie@umk.pl Serdecznie zapraszamy studentów i doktorantów do składania abstraktów! Termin na ich przesyłanie upływa z dniem 24 lutego 2020 r.

Koło Naukowe Prawa Bankowego i Rynku Kapitałowego działające przy Katedrze Prawa i Postępowania Cywilnego WPiA w Toruniu zapraszana Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Prawo umów w profesjonalnym obrocie prawnym polskim i międzynarodowym",która odbędzie się 5 grudnia na Wydziale Prawa i Administracji.

Konferencja ma na celu przeprowadzenie analizy prawnej ukazanego zagadnienia oraz przedstawienie jego praktycznego zastosowania w obrocie prawnym. Niezwykle wielopłaszczyznowa oraz niejednorodna tematyka umów w profesjonalnym obrocie prawnym polskim oraz międzynarodowym, stanowi niewątpliwie istotną instytucję nauki cywilistycznej. Rodzime, a także zagraniczne ustawodawstwo obfituje w bogaty wachlarz rozmaitych wariantów umów, którym bezapelacyjnie warto poświęcić pogłębioną analizę.

Konferencję pragniemy skierować przede wszystkim do studentów oraz doktorantów uczelni wyższych.

Termin nadsyłania zgłoszeń wraz z abstraktem:
20 listopada 2019 r.

Katedra Prawa i Postępowania Cywilnego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Studenckie Koło Naukowe Prawa Cywilnego i Rodzinnego organizują Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Perspektywy prawa rodzinnego i spadkowego wobec zmian społecznych i gospodarczych". Konferencja odbędzie się w dniu 21 maja 2019 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 

Szanowni Państwo,

mamy zaszczyt zaprosić na III Ogólnopolską Konferencję Naukową pt. „Prawo medyczne w ujęciu interdyscyplinarnym”.

W dniach 16 – 17 maja 2019r. odbędzie się już trzecia edycja konferencji naukowej poświęconej tematyce prawa medycznego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Konferencja Naukowa „Prawo medyczne w ujęciu interdyscyplinarnym” ma na celu zrzeszenie studentów i doktorantów, którzy są żywo zainteresowani prawem medycznym. Ogólny zakres tematu pozwoli nam poruszyć wiele istotnych zagadnień oraz aktualnych problemów, a także podjąć dyskusję o wyzwaniach z jakimi w przyszłości, to być może nam przyjdzie się zmierzyć.

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa czynnego oraz biernego!

Więcej informacji na stronie naszego wydarzenia:

https://www.facebook.com/events/537144020143287/

Już po raz siódmy młodzi adepci zawodów prawniczych mają okazją rywalizować o płatny staż w jednej z największych kancelarii prawnych na Śląsku – Ślązak, Zapiór i Wspólnicy Kancelaria Adwokatów i Radców Prawnych. Prestiżowy konkurs wiedzy prawniczej „Lex Empirica" został zainagurowany w marcu. Eliminacje pisemne potrwają tylko do 26 kwietnia, a już 22 maja odbędzie gala finałowa, podczas której laureaci wcielą się w rolę pełnomocnika procesowego.

Wydarzenie, które cieszy się dużym zainteresowaniem wśród przyszłych prawników, z sukcesem organizowane jest od początku przez Kancelarię Adwokatów i Radców Prawnych Ślązak, Zapiór i Wspólnicy z Katowic.

Konkurs „Lex Empirica" adresowany jest do studentów prawa II, III, IV i V roku oraz absolwentów prawa z roku akademickiego 2017/2018. Uczestnicy mają możliwość sprawdzenia swojej wiedzy, umiejętności i znajomości z wielu gałęzi prawa. Przystępując do konkursu i kwalifikując się do etapu finałowego, stoją także przed niebywałą okazją zdobycia cennego doświadczenia, pożądanej praktyki procesowej oraz nabycia kompetencji komunikacyjnych i negocjacyjnych, niezbędnych do wykonywania zawodu prawniczego.  - Podział konkursu na dwa etapy – pisemny i w formie publicznego wystąpienia, daje możliwość oceny, czy uczestnik ma predyspozycje, aby w przyszłości z powodzeniem wykonywać zawód prawnika. Kompetencje miękkie są bowiem bardzo istotne w naszej profesji. Stawiamy na najlepszych kandydatów, z którymi będziemy współpracować i mamy nadzieję, że współpraca ta będzie przyszłościowa. Cieszymy się, że dotychczasowe edycje konkursu przeniosły duże zainteresowanie - podsumowuje Radca Prawny Michał Badura, Wspólnik Zarządzający Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Ślązak, Zapiór i Wspólnicy.

Ceniony konkurs „Lex Empirica" to zatem nie lada gratka dla uczestników. Nagrodą główną w rozgrywkach prawnych jest dwumiesięczny staż z wynagrodzeniem w Kancelarii Adwokatów i Radców Prawnych Ślązak Zapiór i Wspólnicy.  Zwycięzcy, pod czujnymi okiem ekspertów i jednocześnie wspierających mentorów, będą mieli możliwość nabycia cennego doświadczenia zawodowego w jednej z najlepszych śląskich kancelarii prawnych. Poczują także doskonałą i motywującą atmosferę pracy w zgranym zespole profesjonalistów. Nagroda przeznaczona jest dla laureatów I, II i III miejsca.

Zgłoszenie do konkursu następuje poprzez wysłanie rozwiązań 2 z 10 kazusów prawniczych (wybranych z dwóch różnych gałęzi prawa), dostępnych na stronie internetowej organizatora. Następnie jury dokona wyboru maksymalnie 10 najlepszych rozwiązań, których autorzy zostaną zakwalifikowani do udziału w etapie finałowym. Informacje o zakwalifikowaniu się uczestnicy otrzymają do 13 maja, by już 22 maja wcielić się w rolę pełnomocnika procesowego. Finał, który zorganizowany zostanie w auli Uniwersytetu Śląskiego przy udziale publiczności, ma charakter symulacji codziennej pracy prawnika. Uczestnicy będą mieli za zadanie wykazać się umiejętnościami zastosowania swojej wiedzy w udzieleniu krótkiej porady prawnej, przedstawieniu argumentacji procesowej i szeregu innych, podobnych zadań.

Patronat honorowy nad konkursem „Lex Empirica" objęli: Prezydent Miasta Katowice, Wojewoda Śląski oraz Uniwersytet Śląski Wydział Prawa i Administracji. Patronem medialnym wydarzenia zostali TVP Katowice, INFOR oraz portal studentprawa.pl. Partnerami są: C.H.Beck Księgarnia prawnicza, Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA, Grupa INFOMAX, Muzeum Śląskie, Teatr Śląski oraz Wolters Kluwer Wydawnictwo Prawnicze.

Szczegółowe informacje o konkursie i drodze do jego przystąpienia znajdują się na stronie: https://www.kancelaria-szip.pl/konkurs

W przypadku pytań, zapraszam do kontaktu pod adresem: lex.empirica@kancelaria-szip.pl

Strona 1 z 137
Reklama:
Najnowsze