piątek, 12 luty 2016 12:09
„Złota siódemka” – czyli jak skutecznie przygotować się do matury (i nie tylko)
Napisał Administrator
W maju br. maturzyści po raz drugi przystąpią do sprawdzianu dojrzałości na nowych zasadach. Egzaminy rozpoczną się za trzy miesiące. Czy to wystarczający czas na powtórzenie obowiązującego materiału? Jak rozplanować naukę, by najefektywniej przyswoić wiedzę? O tym, jak zdać pomyślnie ten egzamin, mówi dr Anita Zarzycka, specjalista ds. dydaktyki na Uczelni Łazarskiego. W tym roku każdy z trzecioklasistów ma przed sobą dwa egzaminy ustne: z języka polskiego i wybranego języka obcego oraz cztery pisemne: z języka polskiego, matematyki, języka obcego…
Czytany 2955 razy
środa, 23 wrzesień 2015 09:02
Czym zachęcić studenta czyli nowe przedmioty na studiach prawniczych
Napisał Administrator
Kierunek prawo na uczelniach wyższych jest według wielu osób jednym z najbardziej elitarnych i wymagających. Wydawać by się zatem mogło, że wydziały prawa nigdy nie będą miały problemów z liczbą kandydatów na studia. Jednak liczba ta od kilku lat systematycznie spada. Uczelnie starają się zatem przyciągać maturzystów kusząc coraz bardziej zróżnicowaną ofertą, ciekawszymi oraz lepiej odpowiadającymi na wymagania rynku przedmiotami i specjalizacjami. Student prawa może nauczyć się nie tylko jakie zasady prawa cywilnego wywodzą się z prawa rzymskiego czy jak…
Czytany 4588 razy
Jakość kształcenia oraz jej zapewnianie jest jednym z głównych zadań, które muszą realizować władze uczelni, w tym poszczególnych jednostek organizacyjnych. Nigdzie nie opisano krok po kroku, jakie dokładnie kroki należy powziąć, by jakość kształcenia była zapewniona na najwyższym poziomie. Należy, zatem przestrzegać ogólnych wytycznych, stosować się do odpowiednich dokumentów i przestrzegać wytyczonego trybu postępowania z aktami regulującymi proces nauczania. Jednym z najważniejszych dokumentów, które dotyczą kwestii zapewniania, jakości kształcenia w kontekście europejskim są „Standardy i wskazówki dotyczące zapewnienia, jakości kształcenia…
Czytany 3327 razy
poniedziałek, 03 sierpień 2015 09:59
Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa
Napisał Administrator
Obecnie najpopularniejszą w Polsce formą prowadzenia działalności jest spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dalej: sp. z o.o.). Za tak dużym rozpowszechnieniem tej formy przemawia do przedsiębiorców fakt wyłączenia odpowiedzialności z majątku wspólników za zobowiązania spółki. Jednakże minusem tak powstałej spółki jest konieczność opłacenia dwóch rodzajów podatków – dochodowego od osób fizycznych (PIT) oraz dochodowego od osób prawnych (CIT), mamy więc do czynienia z niekorzystnym podwójnym opodatkowaniem. Co więcej, w przypadku jednoosobowej spółki z o.o. zgodnie z art. 8 ust. 6 pkt.…
Czytany 883 razy
Dziecko, zgodnie z Konwencją o Prawach Dziecka, jest "istotą ludzką w wieku poniżej osiemnastu lat, chyba że zgodnie z prawem odnoszącym się do dziecka uzyska ono wcześniej pełnoletniość". Zatem prawa dziecka dookreślają pozycją prawną osoby niepełnoletniej będącej obywatelem danego kraju. Osoba małoletnia nie jest w stanie w pełni funkcjonować samodzielnie, podejmować autonomiczne decyzje i świadomie ponosić konsekwencje za swoje czyny, dlatego też do momentu uzyskania pełnoletniości musi pozostawać pod opieką osób dorosłych (rodzice, pełnoletnie rodzeństwo, dziadkowie, przysposabiający, opiekunowie prawni). Jestem…
Czytany 6023 razy
Na każdym kroku spotykamy się z kolorowymi ulotkami, na których producenci proponują nam wyprodukowane przez siebie towary. Jednakże zasadniczy problem pojawia się, gdy trzeba rozróżnić, czy przedstawiona nam informacja stanowiła ofertę w prawnym tego słowa znaczeniu, czy reklamę tj. zaproszenie do zawarcia umowy. Takie wychwycenie odrębności między nimi jest bardzo doniosłe, bowiem zarówno oferta jak i reklama wywołują odmienne skutki prawne. W języku potocznym bardzo często słowa „oferta” używa się dla określenia towarów i usług proponowanym klientom. Natomiast w znaczeniu…
Czytany 5313 razy
poniedziałek, 18 sierpień 2014 10:45
Tradycyjne techniki nauczania – nadal aktualne?
Napisał Administrator
W dzisiejszych czasach wszystko wokół nas się zmienia się w błyskawicznym tempie. Dzięki coraz nowszym sprzętom życie ludzi staje się coraz łatwiejsze. Telefon który wczoraj był uznany za najlepszy, dziś przestaje robić wrażenie. Dokładnie tym samym sposobem musiało również ulec zmianom życie studenckie. W jaki sposób teraz uczą się studenci? Wyobraźmy sobie taką sytuację. Godzina ósma rano, wykład z elektroniki. Starszy pan stara się przekazać młodzieży całą swoją wiedzę. Na jego zajęciach jest zaledwie 20 osób z kierunku, na którym…
Czytany 2813 razy
wtorek, 27 maj 2014 13:36
Kursy przygotowujące do egzaminu wstępnego na aplikację radcowską i adwokacką
Napisał Administrator
Okręgowa Izba Radców Prawnych w Warszawie zaprasza na IV edycję wakacyjnego kursu przygotowującego do egzaminu wstępnego na aplikację radcowską i adwokacką w 2014 r. • W trakcie kursu w przystępny i praktyczny sposób zostaną omówione wszystkie akty prawne wymagane do egzaminu wstępnego na aplikację w 2014 r. • Program kursu jest dostosowany do wymagań obowiązujących kandydatów na aplikację radcowską i adwokacką oraz jest oparty na szczegółowej analizie testów z ostatnich lat. • Kurs obejmuje 120 godzin zajęć i będzie…
Czytany 3319 razy
czwartek, 22 sierpień 2013 10:06
Prestiżowe studia LLM Law – Master of Laws Coventry University od listopada na Uczelni Łazarskiego!
Napisał Administrator
Studia LLM to dla prawników odpowiednik studiów MBA w zarządzaniu i ekonomii. Pozwalają pogłębić wiedzę w zakresie prawa międzynarodowego, w wybranej, ścisłej specjalizacji i zapoznać się z rozwiązaniami i systemem prawnym w innych krajach w Europie, czy na świecie. Na Uczelni Łazarskiego będzie można uzyskać tytuł LLM Law – Master of Laws uznanej brytyjskiej uczelni – Coventry University. Studia LLM Law – Master of Laws Coventry University prowadzone na Wydziale Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego skierowane są do absolwentów studiów…
Czytany 3465 razy
Zapraszamy na Kurs Wprowadzający do Mediacji, który odbędzie się 28 września 2013 r. w Warszawie. Organizatorami kursu są: The European Branch of Chartered Institute of Arbitrators (CIArb) oraz Fundacja MindMine. Po raz pierwszy w swojej historii, wspólnie z Fundacją MindMine, CIArb organizuje w Polsce jednodniowy Kurs Wprowadzający do Mediacji, który jednocześnie zapoczątkuje program „Pathways to Membership Programme”. Każdy z kursów daje szansę uzyskania uznawanych międzynarodowo kwalifikacji zawodowych. Przejście przez kolejne etapy proponowanego programu szkoleń umożliwi uzyskanie statusu pełnoprawnego Członka Stowarzyszenia,…
Czytany 3511 razy